Řádění živlů se nevyhýbá ani podnikatelům

Za rok 2023 bylo podnikateli nahlášeno přes 3 528 pojistných událostí, které byly způsobeny živly. V souvislosti s aktuální změnou klimatu je možné, že se nás živelné pohromy mohou týkat víc, než jsme si dokázali představit.

5 minut čtení
Obrázek ke článku Řádění živlů se nevyhýbá ani podnikatelům

Pojištění majetku pro podnikatele a firmy

Za fungujícím byznysem je často velmi mnoho práce a investovaných financí. Někdo svému podnikání obětuje veškeré úspory nebo se dokonce kvůli svému snu zadluží. Potom se ale přižene vichřice nebo povodeň a je po všem. Tornádo, které se v roce 2021 zasáhlo část naší republiky, mělo rychlost až 300 km/h. A tomu odolá málokterá stavba.

Pojištění majetku pro podnikatele a firmy by proto mělo být nezbytnou součástí každého podnikání. Získáte díky němu a zaručí vám:

  • Ochranu majetku nejen před živelnými pohromami, ale i před zloději a vandaly

  • Náhradu ušlého zisku po dobu odstraňování škody

  • Plnění, které pokryje náklady za znovupořízení majetku

  • Možnost kombinovat rizika podle potřeb

Škody za téměř dvě miliardy korun

Jenom v loňském roce u nás řádění živlů způsobilo podnikatelům vyjma zemědělství škody ve výši více než tři čtvrtě miliardy korun! Víc než kdy jindy je tedy důležitý výběr správného pojištění a pojistných částek.

A ačkoliv byl v tomto ohledu loňský rok o něco mírnější, je třeba vzít v úvahu, že extrémní výkyvy počasí jsou něco, s čím se budeme muset naučit žít.

Vítr a požáry

Z dat Generali České pojišťovny za rok 2023 jasně vyplývá, že hlavním důvodem vzniku škod byly vichřice a silný vítr. Toto prvenství si drží již několikátým rokem. Jen kvůli silnému větru bylo nahlášeno 1518 pojistných událostí.

Pozadu však nezůstává ani oheň a jím způsobené ničivé požáry. Škody, které způsobily, pojišťovna vyčíslila na 1,02 miliardy korun. Z toho jasně vyplývá, že více než polovinu všech nahlášených škod měly za vinu plameny. Nejvíce poškodily majetky firem, domácností a motorových vozidel.

Škody napříč celým Českem

Žádný z koutů naší země nebyl před živly ušetřen. Nejvíce případů bylo však hlášeno ve Středočeském kraji a Praze, šlo téměř o 1442 škod za 390 miliónů korun. Druhou příčku v počtu nahlášených pojistných událostí zaujímá Moravskoslezský kraj se 740 případy za 62 miliónů korun. A pozadu nezůstal ani Jihomoravský kraj se 503 případy za 71 miliónů korun.

Ověřte si, jak máte vaše podnikání pojištěno vy. Pokud pojištění majetku uzavřeno nemáte nebo vaše smlouva není aktuální, zastavte se za námi na jakékoliv pobočce nebo kontaktujte svého pojišťovacího agenta.

Mohlo by Vás zajímat:


Proto nezapomeňte na pojištění majetku podnikatelů nebo zkuste našeho Průvodce pojištěním.