Pojištění: výhodný bonus nejen pro vaše zaměstnance

Pokud chcete nabídnout svým zaměstnancům výhodné a skutečně přínosné benefity, myslete v první řadě na pojištění. Jeho význam v praxi je zdaleka nejvyšší, a navíc je výhodné oboustranně. Přečtěte si, jaká pojištění jsou dlouhodobě nejoblíbenější.

5 minut čtení
Obrázek ke článku Pojištění: výhodný bonus nejen pro vaše zaměstnance

Zaměstnanecké benefity se jednoznačně vyplatí zaměstnancům i firmám samotným. Spokojený zaměstnanec totiž logicky odvádí lepší práci než ten, který má dojem, že pro firmu nic neznamená. Otázkou tedy zůstává jen to, jaký benefit zaměstnanci nejvíce ocení.

Naprostou jistotou, se kterou nikdy neuděláte chybu, je vždy pojištění. Nabídka konkrétních druhů pojištění je ale velmi široká. Jak z nich vybrat takové, které zaměstnancům přijdou nejvíc vhod? Nechte se inspirovat naším přehledem pěti pojištění, která podnikatelé pro své zaměstnance volí nejčastěji.

Doplňkové penzijní spoření

V nabídce zaměstnaneckých benefitů týkajících se pojištění zaměstnanci nejvíce slyší na doplňkové penzijní spoření, na které jim zaměstnavatel pravidelně posílá příspěvky. Nabízí mj. státní příspěvek, nárok na odpočet daní, výběr investičních fondů, čerpání předdůchodu nebo možnost vyplatit naspořené peníze dědicům.

Rizikové životní pojištění

Také skupinové životní pojištění patří dlouhodobě mezi nejlépe hodnocené zaměstnanecké benefity. Poskytuje příbuzným zaměstnanců jistotu, že je v případě ztráty příjmu živitele (kvůli dlouhodobé nemoci, úrazu s trvalými následky nebo dokonce smrti) neohrozí nenadálý finanční propad. Rodina má tak více času se s tragickou události vyrovnat a nemusí řešit existenční potíže. Složení a rozsah pojištění se vždy přizpůsobuje potřebám firmy s ohledem na to, jaké činnosti zaměstnanci vykonávají.

Úrazové pojištění

Pokud někoho zaměstnáváte, ze zákona jste povinně pojištěni pro případ pracovních úrazů a nemocí z povolání svých zaměstnanců. Zákonné pojištění ale nepokrývá všechna zdravotní rizika. Když k nějakým úrazům u zaměstnanců dojde, musíte zaplatit náhrady sami. Proto se vyplatí zvolit doplňkové úrazové pojištění.

Vzhledem ke statistikám dopravních nehod asi nikoho neudiví, že úrazové pojištění často využívají zaměstnanci, kteří v práci běžně cestují autem. Pro ty existuje dílčí pojištění osob v motorových vozidlech. Dále úrazové pojištění volí lidé v oborech s vyšším rizikem úrazu, kteří například pracují ve výškách nebo s těžkými stroji. Úrazové pojištění můžete sjednat v celé řadě variant, platit přitom může třeba jen v pracovní době, nebo naopak i při volnočasových aktivitách zaměstnanců.

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti, lidově nazývané „pojistka na blbost“, zaměstnance chrání před finančními následky jejich omylů a nešikovnosti. Uplatňuje se v případě, kdy svým jednáním způsobí škodu někomu jinému. Pojištění odpovědnosti se dělí na dílčí oblasti, ve kterých lidé můžou způsobit škodu, a také podle typů zaměstnání.

V některých profesích je pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v souvislosti s výkonem povolání dokonce ze zákona povinné. Platí to například v oboru znaleckých činností, u advokátů, lékařů nebo daňových poradců.

Cestovní pojištění

Mnoho zaměstnání vyžaduje pravidelné služební cesty, například na schůzky s obchodními partnery. Cestovní pojištění nabízí ochranu zaměstnanců před komplikacemi a nečekanými výdaji, které je na cestách můžou potkat. Mezi ty nejzávažnější patří nečekané náklady na zdravotní ošetření v zahraničí, které se můžou vyšplhat až do řádu milionů. Cestovní pojištění může také obsahovat různý stupeň asistenčních služeb, pojištění zavazadel a mnoho dalšího.

Věděli jste, že si můžete pojistit i dopad špatných manažerských rozhodnutí? Členové statutárních orgánů firem totiž čelí mnohem většímu riziku finančního dopadu jejich rozhodnutí než zaměstnanci.

 

Generali Česká pojišťovna má v poskytování zaměstnaneckých výhod dlouholeté zkušenosti. Rozvoji benefitů se věnuje expertní tým Employee benefits, který dokáže pro každou firmu vytvořit speciální nabídku. Neváhejte se proto kdykoli obrátit na specializované poradce Generali České pojišťovny a nechat si doporučit výběr konkrétního pojištění pro vaše zaměstnance.

Mohlo by vás zajímat:


Generali Česká pojišťovna nabízí podnikatelům zdarma připojištění věcí zaměstnavatele, které zaměstnanci užívají pro práci z domova na území ČR.

Pokud by byt/dům zaměstnance někdo vykradl, vyhořel nebo došlo například k vodovodní škodě a věci by byly poškozeny nebo zničeny, pojišťovna tuto vzniklou škodu nahradí a to až do výše 100 000 Kč.