Generali Česká pojišťovna odměňuje udržitelné podnikání v soutěži SME EnterPRIZE 2024

Generali Česká pojišťovna v soutěži SME EnterPRIZE opět ocení inspirativní mikro, malé a střední udržitelné společnosti a také start-upy. A nejen to. Firmy, které se umístí na nejlepších třech příčkách, se mohou těšit na navýšení finančních odměn.

5 minut čtení
Obrázek ke článku Generali Česká pojišťovna odměňuje udržitelné podnikání v soutěži SME EnterPRIZE 2024

Výhra až 150 000 korun, kampaň v médiích na podporu byznysu nebo postup do evropského finále v Bruselu. To jsou ceny, které letos čekají na mikro, malé a střední podniky (tzv. SME) a start-upy do 250 zaměstnanců, které podnikají udržitelně s ohledem na životní prostředí. Generali Česká pojišťovna totiž pořádá už čtvrtý ročník soutěže SME EnterPRIZE a přihlásit se můžete do 5. dubna na webu soutěže. Už jste se registrovali?

„Chceme-li zachovat svět, který známe, i pro naše další generace, musíme všichni přiložit ruku k dílu – společnosti i jednotlivci. Pro skupinu Generali je téma udržitelnosti velice důležité a v rámci naší strategie jej chápeme jako součást našeho podnikání. Právě proto už několik let podporujeme udržitelné podnikání malých a středních firem prostřednictvím soutěže SME EnterPRIZE,“ říká manažerka udržitelnosti v Generali České pojišťovně Petra Nováčková.

Rozmanitost firem a udržitelné start-upy

Předchozí ročníky soutěže SME EnterPRIZE jasně ukázaly, že mnoho českých společností dosahuje úspěchů díky udržitelnému podnikání. Do soutěže, se každý rok hlásí pestrá skupina podniků z různých oborů a mezi finalisty bývají firmy z oblasti zemědělství, biopotravin, recyklace a obnovitelné energie.

„Určitě budeme v porotě rádi, když letos uvidíme více zástupců z oblasti udržitelného stavebnictví nebo dopravy, snad se to letos podaří,“ říká předsedkyně poroty soutěže Helena Továrková z Nadace Veronica, která podobu soutěže a její průběh odborně zastřešuje.

Agentura CzechInvest, která podporuje start-upy více než 10 let, se stala garantem kategorie start-upů. „Česká ekonomika je jedna z nejprůmyslovějších v EU, což ji činí energeticky náročnou. Máme málo udržitelných start-upů financovaných rizikovým kapitálem. Připojením k soutěži podporujeme zelenou transformaci a inovativní podnikání. Vnímáme také synergie s naším projektem Technologická inkubace, kde právě EcoTech Hub může být pro účastníky soutěže dalším krokem v jejich rozvoji,“ řekl Filip Krůta, ředitel EcoTech Hubu společnosti CzechInvest.

Letos soutěží i studenti

Oproti loňskému ročníku soutěže nabízí ten letošní hned několik důležitých novinek. V loňském roce se soutěž otevřela mikropodnikům a živnostníkům, ale také se rozrostla o novou soutěžní kategorii pro start-upy.

„Také jsme si připravili novinku – cenu vysokoškolských studentů v kategorii start-upů. Naším cílem je totiž do soutěže postupně zapojit různé subjekty, které jsou s tématem udržitelnosti SME a start-upů spojené. Navíc jsme navýšili finanční výhry, což může být částečnou motivací přihlásit se k nám do soutěže,“ připomíná Petra Nováčková.

:

Vítěz bude známý v červnu

Všechny přihlášky, které firmy podají do 5. dubna 2024 na webu soutěže www.sme-enterprize.cz, zhodnotí odborná porota. V ní zasednou odborníci z řad byznysu, neziskového sektoru a vysokých škol. Vítěze odborná porota vybere na základě několikakolového posuzování a pohovorů. Desítka nejlepších podniků a pětice úspěšných start-upů budou vyhlášeny začátkem června. Vítězná trojice SME firem a vítězný start-up pak budou oceněni na slavnostním finále, které proběhne v červnu v Praze.

„Jedna ze tří nejlepších SME společností z Česka bude vyslána do mezinárodního finále soutěže v Bruselu, které proběhne na jaře příštího roku. Právě účast v celoevropském kole dává finalistovi možnost představit se na mezinárodním poli, a získat tak zajímavé kontakty,“ uzavírá Petra Nováčková z Generali České pojišťovny.

:

Mohlo by Vás zajímat:


Proto nezapomeňte na pojištění majetku podnikatelů nebo zkuste našeho Průvodce pojištěním.