Univerzální pojištění ProfiPlán myslí na všechny podnikatele

S podnikáním je to často jako s vařením. Každý zkouší najít vlastní recept, ale zaručený, který by vyhovoval všem, neexistuje. Každému zákazníkovi zkrátka může chutnat něco jiného. A kdyby se vám recept tak úplně nepovedl, nedílnou přísadou musí být vhodné pojištění.

6 minut čtení
Obrázek ke článku Univerzální pojištění ProfiPlán myslí na všechny podnikatele

Rizika a nástrahy často číhají tam, kde je firmy čekají nejméně. Předejít se jim dá obvykle jen v omezené míře. Bez podnikatelského pojištění se proto dnes neobejde žádná úspěšná firma. Dobré pojištění poskytuje firmám neustále naplněný finanční polštář, který jim v případě škod pomůže zabezpečit běžný provoz ale i zajistit přežití. Podnikatelé se tak právě díky pojištění už nemusí bát o ztrátu svého pečlivě budovaného postavení na trhu.

Majetek a odpovědnost: alfa a omega podnikatelského pojištění

Firmy nejčastěji sázejí na pojištění ve dvou hlavních oblastech. Podnikatele všech odvětví jako první v řadě zajímá ochrana majetku firmy. S poškozením vandaly nebo krádežemi vybavení se během své existence setkala bohužel většina firem a chtějí se před nimi proto maximálně chránit. Kromě toho majetek ohrožují i stále četnější a méně vyzpytatelné živelní pohromy. Třeba povodeň nebo vichřice, které poničí firemní budovu včetně strojního zařízení, mohou způsobit odstávku provozu na několik dlouhých dní. Následky podobného výpadku mohou být pro řadu firem fatální.

Druhou oblastí, kterou firmy nesmí podcenit, je pojištění odpovědnosti. Dokáže pomoci všem podnikatelům, kteří by mohli způsobit újmu někomu jinému. Ať už vadným výrobkem nebo svou provozní činností. Například stavební firma nezajistí řádně lešení, které spadne na projíždějící vozidlo. Poškozený může požadovat náhradu újmy na zdraví, kterou utrpěl a náhradu škody vzniklé na poškozeném vozidle. Pojištění odpovědnosti takovou škodu spolehlivě vyřeší.

Některé profese se pojištění odpovědnosti nevyhnou, ani kdyby chtěly. Zákonem stanovená povinnost se týká těch, kdo by při své práci velmi snadno mohli klientům způsobit závažnou újmu. Patří mezi ně například lékaři, veterináři, architekti nebo soudní znalci, o kterých jsme vás informovali v dřívějším článku.

ProfiPlán umí pomoct každé firmě

Pojištění je velmi individuální záležitostí a firmy by při jeho plánování vždy měly vycházet z konkrétní činnosti, které se věnují, a z dalších okolností. Důležitá jsou tak třeba výše obratu, závazků, pohledávek, výdajů a nákladů.

Nejvhodnější pojištění je vždy takové, které umí reagovat na jednotlivé potřeby zákazníků. V této oblasti vyniká především ProfiPlán od Generali České pojišťovny, který se dokáže přizpůsobit potřebám téměř všech typů podnikatelů. Je vhodný pro malé, střední i větší firmy působící ve službách, obchodu, dopravě nebo průmyslu. Stejně tak se hodí vlastníkům a nájemcům nemovitostí, městské samosprávě, obcím a školám, ale i nadacím nebo spolkům.

ProfiPlán obsahuje širokou nabídku typů pojištění, o čemž se může přesvědčit v pojistných podmínkách. Kromě těch běžných, jakými jsou např. živelní pohromy, odcizení majetku nebo přerušení provozu, je možné si v rámci ProfiPlánu sjednat i specializovaná pojištění vhodná jen pro určité profese. Například stavaři jistě ocení pojištění stavebních strojů. V pojištění stavební montáže si mohou rovnou proti všem pojistným nebezpečím pojistit budované dílo, kterým je například rozestavěná budova nebo jiná stavba. Připojistit si navíc mohou například zařízení staveniště nebo okolní majetek.

Během sjednávání pojištění navíc ProfiPlán pomáhá podnikatelům s doplňky, na které by mohli při výběru rozsahu pojistných rizik zapomenout. Například pojištění odpovědnosti obsahuje zdarma sjednané připojištění, které se vztahuje na škodu na věcech převzatých a užívaných. To jsou mimo jiné předměty, které podnikatel převezme od zákazníka na opravu a pak odpovídá za to, že se jim nic nestane.  Kromě toho se také například u pojištění staveb pod pojistnou ochranu automaticky dostávají i strojní zařízení.

Součástí ProfiPlánu je i několik typů pojištění odpovědnosti. Kromě „obecné odpovědnosti “ a profesní odpovědnosti, o kterých už byla řeč, nabízí ProfiPlán i pojištění pro členy orgánů obchodních společností, tzv. D&O. Specializované pojištění odpovědnosti si mohou sjednat i poskytovatelé zdravotních služeb, jako jsou lékaři nebo provozovatelé lékáren.

Moderní způsob vyřizování

Výhodou ProfiPlánu je vysoká míra digitalizace. Nejenže je možné – díky biometrickému podpisu – uzavřít smlouvu na dálku, ale technologie pomáhají i se samotným vyřizováním pojistných událostí. Pokud by se třeba stalo, že by firmě vyhořela budova, o dokumentací škod se mohou postarat drony, které trosky nafotí z výšky. Kromě toho Generali Česká pojišťovna umožňuje i dokumentaci škod pomocí asistovaného videohovoru, po kterém zákazníci obratem dostávají na e-mail elektronické zápisy. Pro dodatečné přikládání dokumentů nebo fotografií, které se týkají škody, mohou klienti využívat také speciálního chatbota, neboli automatický komunikační systém.

Stále si nejste jistí, které pojištění je vhodné právě pro vaši firmu? Není nic jednoduššího než si nechat poradit od odborníků. Pojišťovací poradci Generali České pojišťovny rádi pomohou vybrat všestranné pojištění pro všechny typy podnikání. Některá rizika je velmi snadné opomenout nebo úplně přehlédnout, a proto se rady odborníků vždy hodí. Pojišťovací poradce navíc často provází firmu po celou dobu její existence.